You are hereKartul ja teater

Kartul ja teaterKartuli teater korraldab erinevaid muuseumi programmide teatraliseeritud toidu etendusi ja suveteatreid nii Kartuli Vabariigis kui ka väljaspool seda, lasteaiad, koolid kolitused. Esimeseks etenduseks on 2012 aasta suvel  Kaika suveülikooli raames toimuv etendus ´´Mees kes teadis ussisõnu``

 

 

 

Mees kes teadis ussisõnu

 

Kord olla naised läbi metsa Suri juurde abisaama läinud. Võtnud talle vaevatasuks ka korvidega mune kaasa. Enne Suri juurde jõudmist hakkanud naistel munadest kahju ja siis peitnud naised munakorvid põõsa alla, et pärast koduminnes need sealt kaasa võtta. Jõudnud naised Suri juurde, Suri posind ja nõidund mis naistel tarvis ja öelnud siis naistele lahkudes: Ärge siis unustage põõsaalt mune ühes võtta! Naistel olnud silma häbi täis. Koduteel põõsaalt munakorve võttes avastanud naised ,et munakorvid on usse täis. Naised kohkund nüüd surmani ära ja pannud kus jalad võtavad kodupoole.

 


 

 


Jacques Chirac
(29.11.1932)
Endine Prantsusmaa president ja Andorra kaasriigipea

Vabaduse kartulid
Vabariiklastest parlamendiliikmed nimetasid 2003. aastal friikartulid ja prantsusepärase röstsaia ümber, protestimaks sellega Iraagi sõda mitte pooldava Prantsusmaa ja Jacques Chiraci vastu. Prantsusepäraste toitude ümbernimetamise taga oli kaks vabariiklasest parlamendiliiget, Bob Ney ja Walter Jones. «Friikartulite ümbernimetamine «vabaduse kartuliteks» oli väike, kuid mõjuv žest, näitamaks USA nii öelda liitlasele Prantsusmaale, et Kapitooliumi mäel ei olda selle riigi käitumisega rahul,» ütles Bob Ney pressiesindaja. Samas ei muutnud USA Senati söökla oma menüüs mitte midagi. Kui USA press küsis kartulite asjas kommentaari Washingtonis asuva Prantsusmaa saatkonnast, siis sealt öeldi lakooniliselt, et kaks riiki teevad väga tihedat koostööd Lähis-Ida küsimustes.«Prantsusmaa ja USA tegelevad palju tähtsamate küsimustega kui kartulid,» ütles Prantsuse saatkonna pressiesindaja.Ta lisas, et friikartulid on Esindajatekoja sööklas ja USA presidendi dineedel tagasi ning kahe riigi suhted jätkuvad nagu varem.

http://www.colbertnation.com/the-colbert-report-videos/72868/august-14-2006/french-fries

Kes on laulu “Kartuliõis” sõnade autor?
a) Hando Runnel

b) Juhan Viiding

c) Kalmer Tennosaar