Kartuli Vabariik


  

Kui tahad teada rohkem, www.visitestonia ja veel rohkem, www.ut.ee 


  Eesti Vabariiki kutsuti 1920 ndatest aastatest Kartuli Vabariigiks, sest siin kasvatati sel ajal ühe elaniku kohta enim kartulit maailmas, ning kartuli kasvatuse, töötlemise ja transpordiga seotud majandustegevused moodustasid tollase Eesti Vabariigi SKP-st 25-40%. Minu eesmärk on ehitada muuseum-teemakeskus Kartuli Vabariik, mis tutvustab Eesti Vabariiki aastal  1918-1940. ja  kartulit.


 

Igal rahval on oma unistus Roomast. Meie eestlaste Rooma on kindlasti meie esimene Eesti Vabariik enne teist maailmasõda. Riik, mida on kutsutud hellitavalt ka Kartuli Vabariigiks. Keskus nimega Kartuli Vabariik mida tahan luua ja mida see kodulehekülg tutvustab räägib väärika väikeriigi kodanike rõõmudest, saavutustest ja elulugudest. Aga kuidas lõhnas, helises ja maitses meie vanaemade ja vanaisade riik - Kartuli Vabariik?

 

Kartuli Vabariigi tulevik

 

Meie riik, Eesti Vabariik saab 5. aasta pärast 100. aastaseks. Nagu ütles President Toomas Hendrik Ilves Eesti Vabariigi aastapäeva 95. aastale pühendatud kõnes`` ehitame selle riigi valmis``. Siit ka minu küsimus, milline see riik on ja välja näeb, mille me peaksime valmis ehitama? Igal asjal on algus ja lõpp. Kus ja kuna meie riik lõppeb ma ei tea, küll aga teame kuidas ta alguse sai. Kui me ei tea punkti A siis ei ole sellel hoonel mille ehitame vundamenti. Nii nagu inimesel on keha ja hing on see ka ühel riigil. Kui kehaks on mängureeglid ja lepped siis kes olid need inimesed ja millised nende  ootused ja  unistused kes andsid hinge?.Olen seda ideed rahastuseks esitanud 2 korda Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele ja tutvustanud seda teistele organisatsioonidele ja inimestele aga hetkel tulutult. 

 

Tahan taastada tükikese meie ilusast riigist ja ostsin selleks vana koolimaja eestimaa servas, et luua sinna teemakeskus Kartuli Wabariik. Kui tahad rääkida oma lugu, oled kirjutanud raamatu, tahad näidata ka teistele oma pere, vanaisade ja vanaemade lugu, siis see on see koht! Leian järjest sagedamini raamatupoodidest raamatuid eestlaste elust ja saatusest välismaal, küüditamistest, väikestest rõõmudest ja suurtest muredest!

Tänud!

Hetkel on projekti Kartuli Wabariik loomisest puudu 445 000 eurot!  

Muidugi on see suur raha aga antud hetkel on jutt auto või korteri hinnas, mille eest püstitatakse mälestusmärk kõikidele meie vanaisadele ja vanaemadele! 

KARTULI VABARIIK MTÜ Arvelduskonto

EE541010220070917016 IBAN: EE541010220070917016

Lugupidamisega,

Tarmo Ladva

 

Minu ilus ja rahulik kodulinn Tartu aastal 1939. https://www.tartu.ee/

  

Dokumentaalfilm Kartuli Vabariik http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=138638

Eesti lugu-Kartuli Vabariik  http://vikerraadio.err.ee 

Kartuli Vabariigi hoone projekt http://www.kartulivabariik.ee 

Vikerraadio/Huvitaja/Kartuli Vabariigi saatkond http://vikerraadio.err.ee

Ökomuuseum Kartuli Vabariik http://www.kartulivabariik.ee

 

 

 

 

Tarmo La dva
Kartuli Vabariigi
president

 

 

Kui Te ei ole sellel aastal Eesti Vabariigi presidendilt kutseid Eesti Vabariigi aastapäeva vastuvõtule saanud  aga tantsida, vahuveini juua ja ilutulestikku tahaks ikka vaadata siis Kartuli Vabariigi presidendil on suur rõõm ja au Teile seda pakkuda. Vastuvõtt toimub mõnes ilusas Eestimaa mõisas, koos presidendi vastuvõtu menüüga Kartuli Vabariigi ajast. Olete oodatud! Täpsem info: president@kartulivabariik.ee

 

 

 

Peaminister, Riigivanem

Riigihoidja, President

Kas Eesti juhid tegid 1939.a.

valesid valikuid?

Kas Pätsi ajal oli elu parem?

Eesti rahatähed 1919-1939

Eesti riigipead

Eesti esimene vabariik – müüte ja fakte

Hariduselu Eesti Vabariigis (1918–1940)
Kultuurielust Eesti Vabariigis (1920–1940)
Eesti riigi kolm sünnipäeva (1917–1918)

Halduspiiride kaardiserver